"Revived"- Samantha Towle, czyli wyścig po miłość. [Sil]

października 11, 2018Tytuł: „Revived”
Autor: Samantha Towle
Wydawnictwo: Niezwykłe
Wydano: 12.09.2018
Stron: 322Opis:
India Harris nie miała najlepszego startu w życie. Rodzice porzucili ją, gdy była małym dzieckiem. Dorastała w rodzinie zastępczej razem z bratem bliźniakiem, Kitem. Oboje mogli polegać tylko na sobie. Przez wczesny związek z nieodpowiednim mężczyzną India zaszła w ciążę. Pragnąc zapewnić swojemu synowi życie, o którym sama mogła tylko marzyć, dostała się na studia i ukończyła je z wyróżnieniem.

Teraz ma trzydzieści lat i jest uznaną terapeutką.

Leandro Silva osiągnął szczyt kariery kierowcy Formuły 1. Miał wszystko – aż podczas pewnego wyścigu tragiczny wypadek postawił go twarzą w twarz ze śmiercią. Po dwunastu miesiącach ciężkiej rehabilitacji odzyskał sprawność fizyczną, ale trauma po wypadku wciąż nie pozwala mu usiąść za kierownicą. Jego dni i noce wypełnione są morzem alkoholu i tłumami anonimowych kobiet, którymi usiłuje zagłuszyć frustrację i gniew.

Leandro rozpoczyna ostatni rok swojego kontraktu, zdaje sobie sprawę, że albo musi znowu zacząć się ścigać, albo straci wszystko, co osiągnął. Zmusza się do podjęcia terapii, która jest jego ostatnią szansą by na powrót odnaleźć prawdziwego siebie, i tak trafia do gabinetu Indii Harris.

Zakochanie się w sztywnej pani doktor nie było częścią jego planu.

Nagłe uczucie do wściekłego brazylijskiego rajdowca i swojego nowego pacjenta nie było częścią jej planu.

Ale co jeśli to właśnie złe decyzje są tak naprawdę tymi dobrymi?

REVIVED jest historią bohatera, którego czytelnicy i czytelniczki poznali wcześniej w REVVED, jednak znajomość Revved nie jest konieczna. Revived jest całkowicie nową opowieścią, niezależną od swojej poprzedniczki.


*****

Powieść „Revived”, to drugi tom serii autorstwa angielskiej pisarki Samanthy Towle. Pierwsza część opowiadająca o losach Carrica i Andy skradła moje serce, dlatego też z niecierpliwością wyczekiwałam momentu, aż będę mogła przeczytać kolejną odsłonę przygód kierowcy Formuły 1.
„Revived” jest osobną historią, także nie jest konieczne, by czytać jej poprzedniczkę, jednak ja serdecznie Was do tego zachęcam. Szczegóły na ten temat możecie poznać tutaj. -> recenzja.
Książka ta ukazuje losy Leandra Silvy, kierowcy rajdowego Formuły 1, który w wyniku wypadku cierpi na zespół stresu pourazowego i nie jest zdolny prowadzić własny samochód, nie mówiąc o ściganiu się, prowadząc swój ukochany bolid. W ten oto sposób poznaje piękną panią doktor, która od początku wzbudza jego zainteresowanie. Jednak sztywne zasady nie pozwalają jej na coś innego niż utrzymywanie profesjonalnych relacji z pacjentem.

Tylko czy uczucia i spalające ich pożądanie można okiełznać?
Czy Leandro pokona swoje demony i zdąży wrócić na tor?
Czy zła przeszłość zniszczy życie Indii?

„Revived” napisane jest lekkim, prostym, jednak bardzo przyjemnym dla czytelnika stylem, a stworzone przez Samanthe Towle opisy nie nudzą, lecz w pełni pozwalają zgłębić tajniki wyścigów, tak, że nawet największy laik zaczyna rozumieć to i owo. Można się pokusić o stwierdzenie, że nawet pojawia się u niego zrozumienie fascynacji amatorów tego sportu, czy też wiernych jego kibiców. Również opisy scen intymnych były dobrze nakreślone, a ich przedstawienie nie były wulgarne, lecz dość subtelne i wyważone, co było jak najbardziej na plus.
Autorka poprzez swoją historię wciąga czytelnika w świat Formuły 1, malując na jego oczach emocjonujące wydarzenia rozgrywające się na kolejnych kartach powieści, a także tworząc postacie na długo zapadające w pamięci. Wykreowani przez nią bohaterzy, to ludzie z krwi i kości, którzy walczą ze swoimi słabościami, lękami i strachem, którzy błądzą zakochując się w niewłaściwych osobach, czy też często korzystających z używek, bądź niezobowiązującego seksu na jedną noc.  Revived, to także historia o tym, że kluczem do pokonania własnych demonów jest cierpliwość, pokora, zrozumienie, wsparcie ze strony bliskich, ale również miłość, będąca w stanie przezwyciężyć wszystko.
 Przyznam szczerzę, że nie umiem wybrać, który tom tej serii bardziej przypadł mi do gustu, bo obie historię mają w sobie coś intrygującego, co pozwala od początku zagłębić się w świat Formuły 1, a także polubić i utożsamić się z bohaterami tych dwóch powieści. I choć fabuła obu książek jest znacznie inna, a postacie borykają się ze zgoła różnymi problemami, to obie te powieści łączą rajdy Formuły 1, będące trzonem budowanych wokół wątków, czy poszczególnych wydarzeń.
Gorąco zachęcam Was do przeczytania Revived, a jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z jej poprzedniczką, to szczególnie do tego namawiam, bo zdecydowanie warto. [recenzja Revved] Kto w końcu nie kocha szybkich samochodów, adrenaliny krążącej w żyłach, gorącego romansu i opisów pełnych pożądania? No właśnie…. Tak też myślałam.  ;)

Moja ocena 5/6            

Autor: Sil


Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu 

You Might Also Like

0 komentarze

Dołącz do nas na Facebooku!

Instagram

Subscribe