A może by tak romans z F1? - Revved - Samantha Towle [Sil]

lipca 10, 2018Tytuł: Revved
Autor: Samantha Towle
Wydawnictwo: Niezwykłe
Wydano: 04.07.2018
Ilość stron: 436

    
Wreszcie wracam do Was z wrażeniami po lekturze, a trochę ich jest. W skrócie – było gorąco. Ale nie przedłużając, przejdźmy do rzeczy.
Revved, to moje pierwsze spotkanie z pisarką, ale zdecydowanie nie ostatnie, gdyż po tej emocjonującej lekturze już mam chrapkę na drugą część serii.

Książka opowiada historię mechanika samochodowego, Andressy „Andi” Amaro, której marzenie o pracy w rajdach F1 niespodziewanie się spełnia. Główną bohaterkę poznajemy w momencie, gdy opuszcza rodzinny dom, a zarazem kraj i przenosi się do Londynu, gdzie czeka ją upragniona praca. Jest tylko jeden mały problem. Będzie pracować z największym kobieciarzem wśród kierowców, których sama, z osobistych przyczyn, unika jak ognia. Jednak obecny mistrz świata F1 – Carrick Ryan stawia sobie za cel nie tylko wygrywanie na torze. Pragnie również zdobyć tę, która co chwilę przypomina mu, że nie spotyka się z takimi jak on.

Czy mu się to uda?
 Jaką tajemnicę skrywa dziewczyna?
Czy można zapomnieć o przeszłości i uciec od tragedii sprzed lat?

Samantha Towle w swej najnowszej powieści pozwala nam poznać świat rajdów samochodowych od kuchni, dając czytelnikom możliwość zajrzenia do warsztatu, na tor, czy też ukazując typowy szlak wyścigów rozrzuconych po całym świecie. To swoista wędrówka bohaterów, którzy z czasem, z każdym nowym miejscem, z każdym kolejnym rajdem, coraz bardziej się poznają, odkrywając przy tym spalające ich pożądanie. Jednak jak to zwykle bywa, nic nie przychodzi zbyt łatwo, szczególnie, jeśli spotykają się ze sobą takie temperamentne osobowości.
Bowiem Andressa jest skupiona na swojej pracy, jako mechanik i woli być umazana w smarze, niż chodzić na zakupy lub do kosmetyczki. Jest niezależna, buntownicza, czasami bezczelna, lecz przede wszystkim ma dobre serce, które potrafi wiele wybaczyć. Jednak zasady, którym pragnie być wierna, nie pozwalają jej na szczęście, gdyż zabraniają związku z jedynym mężczyzną, który ją pociąga. Natomiast Carrick jest typowym niegrzecznym chłopcem, który będąc, jako małe dziecko porzuconym przez matkę, odbija sobie odrzucenie, skacząc z kwiatka na kwiatek i łamiąc przy tym dziesiątki kobiecych serc. Jest arogancki i pewny siebie, lecz gdy spotyka Andi, coś się zmienia, a on sam próbuje poprawić swoje postępowanie, skupiając swoją uwagę tylko na niej. I tak fascynacja, przyjaźń zmienia się w chmurę seksualnego napięcia, które przytłacza tę dwójkę, a które kiedyś musi znaleźć ujście. Tak się też w końcu się dzieje, a oni sami uciekając przed uczuciami, a także broniąc swoich zasad i samych siebie przed odrzuceniem, próbują wrócić do wcześniejszego układu. Tylko szkopuł w tym, że łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Więcej nie będę Wam spolerowała, bo nie o to też chodzi. Jednak mam nadzieję, że taki krótki rys fabuły sprawił, że zerkniecie na tę książkę. Mam rację? J
  
Czy miłość zwycięży strach?
Czy Andi i Carrick są sobie przeznaczeni?

 Podsumowując, Revved jest historią kobiety, która od dziecka obraca się w świecie zdominowanym przez mężczyzn, która nie boi się walczyć o swoje i wyrażać opinii. Jest przeciwieństwem tradycyjnych bohaterek, które są zazwyczaj dziewczęce i chcą uchodzić za bezbronne. Andi nie udaje płochliwej dziewczyny, lecz swoją postawą wzbudza szacunek u mężczyzn, stając się wzorem silnej kobiety. Jednak i ona ma swoje momenty wahania, za które nieraz miałam ochotę nią potrząsnąć, a przynajmniej przemówić jej do rozsądku. Zaś postać Carricka jest idealnie wykreowana. Swoją postawą, zawziętością i uporem dąży do zwycięstw na torze, ale i w życiu. Jednak z pozoru zły chłopiec ma w sobie ogromne pokłady czułości i wrażliwości na innych. To wszystko sprawia, że nie można się na niego gniewać, mimo iż do świętych zaliczyć go nie można. Samantha Towles stworzyła ciekawe postacie, nie tylko na pierwszym planie, ale też w ogóle. Nie da się przejść obojętnie wobec przebojowej przyjaciółki Andressy – Petry, czy też z pozoru surowego ojca Carricka – Owena. Każdy z bohaterów ma w sobie coś szczególnego, coś, co wyróżnia ich z tłumu, przez co czytelnik od początku go kocha, bądź nienawidzi.
Powyższa książka ma wszystko, to, czego potrzeba by stała się hitem. Lekkie pióro autorki, świetnie napisane, żartobliwe dialogi, ciekawe opisy tajników F1, gorący romans, tajemnice, a także mocne, a zarazem wyważone sceny łóżkowe są tego doskonałym wskaźnikiem. To i jeszcze więcej składa się na powieść, od której strasznie trudno się oderwać, ku niezadowoleniu pozostałych domowników. Tak, tak wiem coś o tym. ;) Niemniej zdecydowanie jest to pozycja, dla której warto zarwać noc lub dwie, delektując się historią Andi i Carricka, która niczym najlepszy rajd jest szalona i nieprzewidywalna.
Zatem jeśli tylko lubicie czytać książki z wartką akcją, burzliwą historią miłosną i okraszoną sporą dozą humoru, to jest to pozycja właśnie dla Was. Mam nadzieję, że choć trochę zaciekawiłam Was do sięgnięcia po Revved, bo cóż tu dużo mówić – naprawdę warto.


Moja ocena 6/6            

Autor: Sil

Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu 

You Might Also Like

0 komentarze

Dołącz do nas na Facebooku!

Instagram

Subscribe