W rytmie serc - Layla Wheldon - Czyli o świecie, gdzie rządzi pasja. [Meg]

sierpnia 26, 2018
Autor: Layla Wheldon
Tytuł: Dance Sing Love – W rytmie serc
Wydawnictwo: Editio Red
Rok wydania: 2018
Stron: 429


Layla Wheldon to młoda polska pisarka, która pod tym pseudonimem publikowała, a właściwie to nadal publikuje teksty na popularnym, szczególnie wśród młodzieży, portalu internetowym wattpad. To właśnie tam historia Livi i Jamesa zdobyła ogromną popularność, skradając serca czytelników ogromem emocji i pasji, które biją z każdej strony DSL.
W rytmie serc” to drugi tom serii Dance Sing Love. Poznajemy w nim dalsze losy pary głównych bohaterów – tancerki Livi Innocenti i piosenkarza James Sheridana oraz och przyjaciół. Poprzednia część zakończyła się wielkim boom i to dosłownie. Dlatego też oczekiwanie na to, co stanie się w tej części było nieznośne. Po wybuchu bomb na lotnisku Livia musi zmierzyć się nie tylko z traumą, która, co oczywiste przeszkadza jej normalnie funkcjonować, ale także zaakceptować zmiany w swoim wyglądzie a także życiu. O ile spalone włosy nie są wielką tragedią, o tyle plecy pokryte bliznami już tak. Młoda dziewczyna u szczytu sławy musi zrezygnować tymczasowo z kariery i skupić się na powrocie do zdrowia. Autorka ani na moment nie pozwala jej odpocząć. Co rusz przytrafia się jej coś, co każdego wyprowadziłoby z równowagi. Nieudana współpraca w nowej roli, kłopoty w związku oraz afera z byłym chłopakiem przysparzają Livi smutków. Pojawienie się w życiu Jamesa byłej kochanki także nie kończy się dobrze. Jak Livia poradzi sobie z problemami i czy w ogóle, dowiecie się czytając, ja ze swojej strony powiem, że miałam czasem ochotę nią potrząsnąć.
Historia, jak już wspomniałam, obfituje w większe i mniejsze dramaty. Przez cały czas jesteśmy bombardowani emocjonalnymi zwrotami akcji. Livia nie ma lekkiego życia, jednak gdy u jej boku jest ktoś taki jak Sheridan, nie może zabraknąć także emocjonującego romansu oraz zabawnej wymiany zdań pomiędzy tą dwójką. Podoba mi się fakt, że oboje dojrzeli, zmienili się. James już nie jest takim dupkiem, chociaż nadal nie stracił pewnych cech, za które można go kochać… albo nienawidzić. Jest zazdrosny, ale także opiekuńczy i wydaje się, że naprawdę kocha swoją drugą połówkę. Zresztą ze wzajemnością. Livia bywa irytująca, ale w końcu ma za sobą ciężki wypadek, więc potrzebuje czasu, by pozbierać się do kupy. Na dodatek związki w świecie sławy nie należą do najłatwiejszych. Częste rozstania, ciągłe bycie na świeczniki i upierdliwi reporterzy, a także fani, już nie wspominając o zawistnych „znajomych” dają popalić. Na szczęście są też motorem napędowym akcji, dzięki czemu na kartach powieści nie jest nudno.
Autorka pisze przyjemnym stylem, z lekkością prowadząc nas po meandrach pasjonującego światka gwiazd. Jedyne czego żałowałam podczas czytania, to tak niewielkiej ilości rozdziałów z punktu widzenia Jamesa. Chętnie widziałabym ich więcej! Było w nich więcej spokoju i stanowczości, których czasem brakowało mi u Livi.
Nie sposób także nie wspomnieć o zakończeniu, które znowu powoduje, że chcemy dowiedzieć się więcej. Ale także oddychamy z ulgą. Layla zostawia nas z wielką niewiadomą i nie pozwala zapomnieć o DSL. Czekam na trzeci i ostatni tom z niecierpliwością, bo zżera mnie ciekawość.
Chociaż przyznaję, że tematyka książki nie jest do końca moją bajką, czytałam ja z przyjemnością, a drugi tom będący jeszcze lepszym niż pierwszy, pochłonęłam w kilka wakacyjnych dni.
W rytmie serc to przede wszystkim opowieść o miłości, ale także o radzeniu sobie z problemami, zaufaniu i tym jak wiele jesteśmy w stanie sobie wybaczyć. To książka, w której pasja i pożądanie mieszają się ze sobą, by w rezultacie porwać nas do swojego świata, gdzie wraz z bohaterami można zapłakać, uśmiechnąć się i… zatańczyć!
Przeżyjcie z Livią i Jamesem te wszystkie upadki i wzloty, by na samym końcu poczuć, jak kolejny raz los z nich drwi. Tylko czy tym razem ziemia osunie im się spod nóg, czy też da im twardą podporę, musicie dowiedzieć się sami. 

Do następnego!
Wasza Meg

Za egzemplarz dziękuję Editio Red 

 

You Might Also Like

0 komentarze

Dołącz do nas na Facebooku!

Instagram

Subscribe