Obiecaj mi - Richard Paul Evans [Sil]

kwietnia 27, 2018
Tytuł: Obiecaj mi
Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak
Wydano: 2011
Stron: 289
Obiecaj mi opowiada historię Beth, której życie legło w gruzach  wskutek zdrady człowieka, który był dla niej wszystkim. Niespodziewane odkrycie wywraca jej świat do góry nogami, niszcząc misternie zbudowaną fasadę rodzinnego ogniska. Opuszczona przez męża,  stara się jak najlepiej prowadzić dom i zajmować córeczką. Jednakże nisko płatna praca i nasilające się kłopoty zdrowotne jej dziecka wpędzają ją w poważne tarapaty. Wtedy pojawia się on. Przystojny nieznajomy, który za wszelką cenę chce się z nią umówić. Może nie było by w tym nic dziwnego, gdyby ów mężczyzna nie wiedział o niej wszystkiego?
Tu zaczynają się schody.
Każdy kolejny dzień przynosi nowe pytania, każde spotkanie z Matthew jest niezwykłe, tak jak i on sam. Tylko co się za tym kryje?Jakim cudem mężczyzna potrafi znaleźć lekarstwo na wszystkie zmartwienia dręczące Beth? Wreszcie, kim tak naprawdę jest i czy dotrzyma złożonej obietnicy? Odpowiedzi na te i inne pytania przynosi lektura powieści Richarda Paula Evansa.

Autor, w niebanalny sposób, przedstawia świat, który jest czytelnikowi jednocześnie bliski i daleki. Historię, którą pochłania on jednym tchem. Bo jak można tego nie zrobić, nie poddać się magicznemu oddziaływaniu powieści, kiedy nie sposób doczekać się dalszego ciągu, znajdującego się na każdej kolejnej stronie?
Tę książkę, czyta się zachłannie, z wypiekami na twarzy, z dreszczykiem ekscytacji, ze łzą w oku - zamykając się w świecie na pół magicznym, niczym z bajki, na pół szarym, obdartym z marzeń, szczęścia i miłości. To opowieść niosąca nadzieję, nadzieję na lepsze jutro i wiarę w to, że nie wszystko stracone. Trochę jakby wyjęta z kategorii bajki i baśnie, a jednak niezaprzeczalnie prawdziwa. Przede wszystkim jednak piękna i poruszająca. Zaprząta myśli długo po przeczytaniu jej ostatniego zdania.

Obiecaj mi  to z pewnością powieść lekka i przyjemna, ale również skłaniająca do głębokich refleksji, bowiem jej esencją jest samo życie - ludzie, ich wybory, czyny, uczucia, którymi się kierują. Obietnica zaś spaja to wszystko w harmonijną całość, dając niejako początek i koniec pięknej historii o miłości.

Serdecznie polecam tę książkę wszystkim, którzy nie boją się uronić kilku łez wzruszenia, uśmiechnąć do czytanego tekstu, ale i zastanowić nad tym, jak silna może być miłość i obietnice składane z jej powodu.

Moja ocena: 5/6

 Autor: Sil

You Might Also Like

0 komentarze

Dołącz do nas na Facebooku!

Instagram

Subscribe