Bo ja nie lubię klamczuch... "Domniemanie Niewinności" Whitney G. [Meg]

kwietnia 17, 2018Autor: Whitney G.

Tytuł: Oskarżyciel, Niewinna

Seria: Domniemanie niewinności

Wydawnictwo: Kobiece

Rok wydania: 2018

Stron: 119 i 125„Jedna kolacja, jedna noc, zero powtórek”
Nie sposób zacząć tej recenzji od czegoś innego niż zwrócenie uwagi na długość obu tomów. Mają zaledwie nieco ponad sto stron, a do tego nie są to strony zapisane drobnym maczkiem. Obie książki pochłonęłam w bardzo krótkim czasie i z jednej strony można by powiedzieć, że to ich zaleta – czyta się szybko, lekko i bezproblemowo. Z drugiej jednak to niezbyt opłacalna inwestycja. Każda kosztuje oficjalnie trzydzieści złotych i gdyby nie to, że wygrałam je w konkursie, raczej bym po nie nie sięgnęła. Nie będę jednak Wam tutaj za bardzo na ten temat marudzić, bo w końcu to treść powinna być przedmiotem moich rozważań.

Andrew, wzięty prawnik kilka lat temu obiecał sobie, że kobiety będzie traktował jako jedno-nocną przygodę. Już nigdy nie pozwoli żadnej zostać w swoim życiu na dłużej. Nowe „zdobycze” poznaje na portalu randkowym i jest mu z tym całkiem dobrze… aż do momentu, w którym poznaje Alyssę, a właściwie Aubrey.

Dziewczyna studiuje prawo, jednocześnie marząc o zostaniu baletnicą. Pewnego dnia, kradnąc dane matki, loguje się na portalu dla prawników. Tak poznaje Andrew. Między bohaterami nawiązuje się dziwna przyjaźń - Aubrey potrzebuje od niego porad z zakresu prawa, a Andrew dąży do ich spotkania zakończonego w łóżku. Niestety, Andrew w końcu orientuje się, jak bardzo Aubrey go oszukała, a kłamstwo to coś, czego nie ma zamiaru tolerować.

Co wyniknie z ich znajomości, przekonajcie się same. Dodam tylko, że książki kręcą się wokół ich znajomości i chociaż gdzieś tam na horyzoncie majaczy przeszłość Andrew, według mnie ten wątek nie został w pełni wykorzystany ani rozpisany. A szkoda. Książka mogła być zdecydowanie grubsza i ciekawsza, gdyby historia nabrała głębi.

Co do bohaterów to zdecydowanie lepiej skonstruowaną i przyciągającą uwagę postacią jest Andrew. Ma swoje zasady, cięty język i historię. Aubrey jest ciut „papierowa” i czegoś mi w niej brakowało. Niby potrafi pokazać pazurki, ba nawet przeciwstawić się swoim drętwym rodzicom, to jednak przy Andrew staje się za często bezwolna i za szybko mu odpuszcza.

Jak na tak niewielką objętość to w książce znajduje się sporo scen erotycznych, które na szczęście są całkiem przyzwoicie napisane. A ponieważ polubiłam Andrew i jego sposób bycia, to nawet w znacznej ilości mi nie przeszkadzały.

Sama historia jest nieskomplikowana i dość typowa. Niemniej momenty humorystyczne i przyjemny, lekki styl autorki pozwalają miło spędzić czas na czytaniu tej pozycji. Polecam ją każdemu, kto potrzebuje odprężenia i nie chce skupiać się na pogmatwanych wątkach czy też postaciach o wielowarstwowych profilach psychologicznych. Nie jestem pewna czy sięgnę po ostatnią część, jeśli już to po to, aby dowiedzieć się, co wydarzyło się w przeszłości Andrew i co spowodowało, że postępuje z kobietami w taki sposób. No, chyba że okaże się, iż ten tom będzie dwa razy grubszy… wtedy na pewno się skuszę.

Dajcie znać czy Wam podobała się ta seria?Do następnego,


MegMoja ocena 3/6

You Might Also Like

4 komentarze

Dołącz do nas na Facebooku!

Instagram

Subscribe