"Co robią choinki po świętach?" Katarzyna Śpiewak [Lily]

grudnia 15, 2018

Tytuł: „Co robią choinki po świętach?”
Autor: Katarzyna Śpiewak
Ilustracje: Katarzyna Śpiewak
Ilość stron: 98
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2018
Opis wydawcy: Każdy z nas – duży i mały – zastanawiał się kiedyś, co dzieje się z choinkami po świętach. Bo przecież stoją w naszych domach, lśnią tysiącem barw i błyszczą bombkami, a potem nagle znikają! Odpowiedź na to pytanie spróbuje znaleźć Zuzia wraz ze swoimi przyjaciółmi i uroczym psem Korkiem. Kluczem do rozwikłania choinkowej tajemnicy okażą się drewniany bałwanek i równie niezwyczajna choinka, zasadzona po świętach w przydomowym ogródku dziadków Zuzi… 

Jak skończy się ta przygoda i dokąd zawędrują mali bohaterowie, żeby poznać prawdę o choinkowym losie? 

* * *

„Co robią choinki po świętach?” — pytanie postawione w tytule przez autorkę Katarzynę Śpiewak, od razu mnie przyciągnęło. Książka skierowana jest głównie do dzieci, lecz myślę, że jest to wspaniała pozycja, przy której z przyjemnością spędzą czas wraz ze swoimi pociechami i rodzice.

Autorka przedstawia nam, w formie opowiadania, historię Zuzi, która po Świętach Bożego Narodzenia martwi się, co też stanie się z piękną choinką, którą właśnie rozbiera z ozdób. Nie mogąc znieść tego, iż miałaby trafić na śmietnik, choć nadal ma zielone igiełki, prosi tatę, by wsadzili drzewko w ogrodzie dziadków.Tata, pełen wątpliwości dla pomysłu córki, postanawia zawieźć choinkę do rodziców i wsadzić w ziemię, choć ta, nie ma korzeni. Wszyscy dorośli, są mile zaskoczeni, gdy okazuje się, iż choinka pomimo tego, że zgubiła z czasem wszystkie igiełki, musiała wypuścić korzenie, gdyż nie dało się jej wyrwać z ziemi. Gdy dziadek opowiedział o tym dziwnym zdarzeniu Zuzi, dziewczynka wraz z swoim psem Korkiem, udała się do ogrodu, by na własne oczy przekonać się, iż jej choinka przetrwała.
Gdy Korek znajduje pod drzewkiem małą zabawkę choinkową w postaci bałwanka, zapomnianą przy zdejmowaniu ozdób z choinki, rozpoczyna się niezwykła przygoda. Zuzia, razem z Korkiem, Bałwankiem i trójką swoich przyjaciół, przybywają do niezwykłej krainy, by odnaleźć odpowiedź na pytanie — Co robią choinki po świętach?


W niniejszym opowiadaniu, mamy nie tylko historię o choinkach, lecz także o tęsknocie za matką, przyjaźni i wierze w cuda. To piękna opowieść, przy której wspaniale spędzicie wspólnie z dziećmi czas. Napisana lekko i przystępnie. Całości dopełniają urocze ilustracje wykonane przez autorkę. Książka jest przepięknie wydana, z dużą starannością i dbałością o szczegóły. 

Naprawdę warto sprawić sobie i dziecku taki prezent, zaczytując się, w świetle choinkowych lampek przy aromacie pierniczków, w historii Zuzi, Korka i pewnego Bałwanka, poszukujących odpowiedzi na pytanie - Co robią choinki po świętach? ;)

LilyMoja ocena: 5/6Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Novae Res.
  You Might Also Like

0 komentarze

Dołącz do nas na Facebooku!

Instagram

Subscribe