"Nieujarzmiona przeszłość" Tillie Cole [Lily]

maja 23, 2020

Tytuł: „Nieujarzmiona przeszłość”
Autor: Tillie Cole
Wydawnictwo: Editio Red
Ilość stron: 336
Rok wydania: 2020
Opis wydawcy: Tylko bezgraniczna miłość może uciszyć szepty przeszłości...
Skrzywdzona kobieta. Zraniony mężczyzna. Wolny duch, który chce uratować ich oboje.
Elysia "Sia" Willis wiedzie samotne życie. Ma tylko starszego brata Kylera, zajmującego wysoką pozycję w hierarchii niesławnych Katów Hadesa. Kocha go, ale nie znosi wyjętego spod prawa klubu motocyklowego, w którym ten jest zastępcą prezesa i jego prawą ręką. Sia była wychowywana w sekrecie przez matkę i dorastała z dala od brata i nieczułego ojca. Mało kto wiedział o jej istnieniu.
Po tragicznej śmierci matki dziewczyna postanowiła zbuntować się przeciwko zasadom Katów. I ten bunt miał konsekwencje, przed którymi nie może uciec nawet teraz, wiele lat później. Znowu żyje w ukryciu - sama i nie do końca szczęśliwa na zacisznym ranczu. Cały czas wisi nad nią cień czarnej róży... Diabeł z przeszłości nie daje o sobie zapomnieć. Chce znów ją posiąść i wyrwać ze zwykłego życia...
I nic go nie powstrzyma przed odzyskaniem tego, co do niego należy: jej.
Valan "Hush" Durant i Aubin "Cowboy" Breaux w końcu odnaleźli dom i tak potrzebny spokój w głównym oddziale Katów. Na razie udało im się zapomnieć o tym, przez co musieli przejść i dlaczego uciekli z ukochanej Luizjany. Jednak gdy pojawia się zagrożenie w klubie, a niebezpieczeństwo czyha na siostrę wice, Hush i Cowboy otrzymują zadanie - mają za wszelką cenę chronić Elysię Willis. Cowboy bardzo chętnie podejmuje się zadania, które wymaga pilnowania pięknej niebieskookiej blondynki.
Hush jednak się opiera.
Mężczyzna, którego przeszłość jest naznaczona bliznami, a mroczna tajemnica zadręcza go każdego dnia, nie chce się przed nikim otworzyć. Jedyną osobą, która naprawdę go zna, jest Cowboy. Jednak Sia powoli burzy mury, które Hush wzniósł wokół swojego zranionego serca... A pomaga jej jego najlepszy przyjaciel.


~*~*~*~

Kolejna część dość obszernej serii „Kaci Hadesa” jest chyba najłagodniejszą jak do tej pory odsłoną historii gangu motocyklistów i bezlitosnej sekty. Powieść przedstawia losy trójki poranionych ludzi. Sia, siostra Kylera, znanego już czytelniom z poprzedniej części. Dziewczyna w przeszłości przeżyła koszmar od którego nie jest w stanie się uwolnić. Ukrywa się na ranczu, będąc na tyle blisko brata, by ten mógł jej pomóc, choć Eve pragnie jedynie spokoju i… żadnych motocyklistów z Klubu. Kiedy jednak cień przeszłości powraca, tylko Kaci będą w stanie ją ochronić.

"Miłość jest subiektywna, prawda?"

Hush i Cowboy są członkami Katów Hadesa. Motocykliście, którzy w końcu znaleźli dom. A jednak, jeden z nich nie pogodził się z przeszłością naznaczoną głębokimi bliznami. Kiedy zatem dostają zadanie, by chronić siostrę wice, tylko jeden z braci jest tym faktem uszczęśliwiony. Początkowa niechęć Sii do motocyklistów z gangu brata ustępuje miejsca uczuciom, których nigdy się nie spodziewała.

Ta część jest inna od reszty serii pod wieloma względami. Nie ma tu aż tyle przemocy, która wylewała się wręcz z pierwszych powieści Tillie Cole. Również słownictwo uległo zmianom. Panowie odnoszą się do Sii bardziej miękko, delikatnie. Po raz pierwszy mamy też do czynienia z trójkątem, zarówno uczuciowym, jak i fizycznym. To z pewnością dodaje pikanterii całości.

"Leniwie przesunęłam dłońmi po plechach Husha i Cowboya. (...) Lubiłam ich obu, jednak bałam się, że moje serce będzie bardziej ciągnęło do jednego z nich. Czy zostało ono tak stworzone, by wpuścić do środka tylko jedną osobę?"

Od pierwszej części serii jestem jej fanką. Tille Cole napisana naprawdę wciągające i nietuzinkowe książki, od których nie sposób się oderwać. To co jest również ciekawym zabiegiem, to fakt, iż możemy poznać każdego z trójki głównych bohaterów, gdyż autorka napisała ją w narracji pierwszoosobowej z trzech różnych punktów widzenia. Polecam wszystkim o mocnych nerwach i oczekujących na coś innego spośród dostępnych na rynku romansów.

Lily

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Editio Red.
You Might Also Like

0 komentarze

Dołącz do nas na Facebooku!

Instagram

Subscribe